Návrat k článkom

Kokios kosmetikos priemonės yra saugios jautriai, alergiškai ir atopinei odai?

Kai kurios odos ligos gali būti susijusios su genetiniu polinkiu, kitos – atsiranda dėl užteršto oro, nekokybiško maisto, streso ir netinkamos priežiūros. Nepalankūs išoriniai veiksniai ir nesveikas gyvenimo būdas labai blogai veikia atopinę, alergišką ir jautrią odą. Kosmetiniu lygmeniu į pagalbą ateina hipoalerginiai preparatai, kurie padeda nuraminti odą, ją maitina ir prižiūri kiekvieną dieną. Susipažinkite su dviem mūsų muilais, kurie efektyviai atlieka kiekvieną iš šių sudėtingų misijų.

Atskirų odos tipų ypatybės

Alergiška oda

Alergija yra varginanti tema, nes jos priežastims nustatyti paprastai prireikia ilgo laiko. O jų gali būti daug, pvz.: tam tikras maistas, nauji plovikliai, anksčiau nenaudota kosmetika, naminių gyvūnėlių plaukai, žiedadulkės. Norint nustatyti alerginės reakcijos šaltinį, dažnai reikia laiko, atsidavimo ir dėmesingumo. Jei įtariate alergiją maistui, pašalinkite atskirus mitybos elementus ir stebėkite, kaip jūsų organizmas reaguoja į šiuos pokyčius. Jei įtariate, kad tai pvz. skalbimo milteliai - pakeiskite juos ir stebėkite ar kažkas pasikeis. Kosmetikos atveju darykite tą patį: po vieną šalinkite preparatus, kurie gali sukelti alerginę reakciją, ir stebėkite savo odą. Svarbu po vieną atmesti galimus šaltinius – jei procesai vyks lygiagrečiai, jums bus daug sunkiau atrasti priežastį.

Kokie yra alergijos simptomai? Dažniausi simptomai yra: bėrimas (gali atsirasti vienoje vietoje arba „išsibarstyti“ įvairiose kūno vietose), niežulys, raudonos dėmės ant kūno, pūlinukai ir egzema. Jei įtariate alerginę reakciją į kosmetiką, atminkite, kad paraudimas ar kiti simptomai gali atsirasti net praėjus kelioms dienoms po naujos priemonės panaudojimo. Kokie ingredientai dažniausiai lemia atskirų kosmetikos priemonių alergizuojantį poveikį? Be kita ko: dažikliai, konservantai, dirbtinės kvapiosios medžiagos, mineralinės alyvos, salicilo rūgštis, parafinas ir alkoholis. Tačiau kai kurie žmonės gali būti alergiški augalų ekstraktams ar eteriniams aliejams. Dažnai už alerginę reakciją atsakingos ir makiažo kosmetikos priemonės.

Atopinis dermatitas

Atopinis dermatitas yra lėtinė uždegiminė liga. Labiausiai varginantys simptomai yra bėrimas, niežulys ir labai sausa, pleiskanojanti oda. Liga dažniausiai būna lėtinė su pasikartojančiais simptomų paūmėjimo epizodais. Esant atopinei odai labai svarbu ją reguliariai prižiūrėti atitinkamais preparatais ir pasirūpinti organizmo mikrobioma, kuriai reikalingas sveikas gyvenimo būdas. Medicininis gydymas arba bent jau toks, kurio tikslas – palengvinti simptomus ir pagerinti gyvenimo komfortą, visų pirma apima dirginančių veiksnių pašalinimą (įskaitant kiek įmanoma apriboti sąlytį su kenksmingais išoriniais veiksniais), ir kosmetikos priemonių, kurių kiekviena drėkina ir maitina odą, naudojimą. Dėl to galima sustiprinti odos barjerą ir išlaikyti vandenį epidermyje. Tokio tipo odos priežiūrai geriausias pasirinkimas – hipoalerginė kosmetika: muilai, kremai ir kiti preparatai, kuriuose nėra alergizuojančių medžiagų. Sergantiems atopiniu dermatitu reikėtų maudytis po dušu arba trumpai vonioje (geriausia pasirinkti dušą, kartą per kelias dienas galima keletą minučių pagulėti vonioje), o vandens temperatūra negali būti per aukšta, kad simptomai nepaaštrėtų. Taip pat svarbu pasitepti drėkinamąja kosmetika iš karto po maudymosi, kad sustabdyti vandens nutekėjimą ir sustiprinti hidrolipidinį sluoksnį.

Jautri oda

Jautri oda intensyviau nei kitų tipų oda reaguoja į oro sąlygas, kosmetines procedūras ir kai kuriuos ingredientus, esančius įvairiuose kosmetiniuose preparatuose. Jai būdingas paraudimas, deginimas, nedidelis patinimas, sausumo ar sutraukimo, šilumos ir įtampos jausmas. Temperatūros pokyčiai – tarp patalpų ir lauko, neigiamai veikia odą, kaip ir stiprus vėjas, šaltis ar oro kondicionavimas. Jei manote, kad jūsų oda gali būti jautri, tačiau nesate tikri – verta kreiptis į dermatologą ar kosmetologą, kuris apžiūrės Jūsų odą, išklausys pastebėjimus ir išsklaidys abejones. Jei jis patvirtins įtarimus, įsigykite švelnios kosmetikos kasdienei priežiūrai, geriausia hipoalerginių gaminių. Jie padės apsaugoti odą nuo išorinių veiksnių, sustiprins epidermį ir ją drėkins.

Hipoalerginė kosmetika - geriausi preparatai alergiškiems, sergantiems atopiniu dermatitu ir jautrią odą turintiems asmenims

Ypatingos priežiūros ir dėmesio reikalaujančios odos savininkams ir savininkėms dažnai sunku rasti saugių preparatų kasdienei odos priežiūrai. Gaminių sudėties skaitymas, pirkimas, bandymas ir preparatų naudojimo nutraukimas, taip pat netikusių gaminių pasekmių šalinimas yra labai varginantis. Į pagalbą ateina hipoalerginė kosmetika. Kas slepiasi po šiuo grakščiai skambančiu būdvardžiu?

Hipoalerginė kosmetika yra specialiai sukurtos sudėties, kurioje neturėtų būti medžiagų, kurios gali sukelti alergines reakcijas, diskomfortą ir pabloginti odos būklę. Gaminiuose nėra konservantų, alkoholio, kvapiųjų medžiagų ir dažiklių, taip pat natūralių ingredientų, galinčių sukelti alergiją. Šio tipo preparatai nesukelia dirginimo, pasižymi raminančiomis savybėmis ir efektyviai bei kruopščiai rūpinasi veido ir kūno odą. Iš „Cztery Szpaki“ asortimento norėtume ypatingai rekomenduoti du gaminius.

Hipoalerginis skystas muilas

Susipažinkite su muilu, kuris sėkmingai išlaikė dermatologinius testus ir su šia sėkme siūlo kasdienę pagalbą kiekvienai gležnai odai. Sudėtis paprasta ir trumpa – šio muilo sudėtyje yra tik penki pagrindiniai ingredientai, atsakingi už valymą ir švelnų priežiūrą. Augalinis glicerinas rūpinasi odos drėkinimu ir minkštinimu, kokosų aliejus maitina odą, stiprina lipidų sluoksnį ir saugo nuo laisvųjų radikalų, oalyvuogių aliejus švelnina ir lygina odą. Šiame kosmetikos gaminyje odos valymu užsiima decilgliukozidas (viena švelniausių valomųjų medžiagų) ir kokamidopropilo betainas, kuris gaminamas iš cukrinių runkelių ir kokosų riebalų rūgščių. Šio gaminio konsistencija kaip tik tinkama – pakankamai tiršta, kad būtų galima ilgai naudoti, pakankamai skysta, kad būtų galima lengvai nuplauti. Be to, puikiai putoja! Muilą uždarėme stikliniame buteliuke su patogiu dozatoriumi, ir tokiu būdu nusilenkiame plastiko nemėgstančiajai aplinkai. Mūsų hipoalerginis skystas muilas patinka alergiškai, jautriai ir atopinei odai, taip pat odai, kuri tiesiog kovoja su sausėjimu, skilinėjimu ir dideliu diskomfortu. Kosmetikos priemonė veiksmingai ramina ir rūpinasi oda, kuriai reikia švelnaus palaikymo.

Deguto muilas odos problemoms spręsti

Kas jau gyvenime susidūrė su deguto kvapu, dabar gali suraukti nosį. Nėra prasmės kalbėti užuolankomis - tai ne kvapioji našlaitė ir ne rožė. Aromatas yra specifinis ir unikalus. Vieniems šis kvapas asocijuojasi su laužu ir rūkyta mėsa, kitiems – su karštu stogo veltiniu, asfaltu ar nuorūkomis. Tačiau beveik kiekvienas sugeba nekreipti dėmesio į kvapą, nes deguto savybės kosmetikoje yra išskirtinės, ypač kai kalbama apie probleminės odos priežiūrą. Beržo degutas turi priešuždegiminių, antiseptinių ir antiparazitinių savybių. Apsaugo nuo niežėjimo ir pleiskanų, suteikia lengvos anestezijos efektą, o tai, jei oda nuolat kovoja su negalavimu ir diskomfortu, yra didelis palengvėjimas. Degutą suderinome su šiais penkiais ingredientais, kurie buvo hipoalerginio muilo sudėtyje. Todėl čia yra augaliniai aliejai (kokosų aliejus, alyvuogių aliejus), drėkinantis augalinis glicerinas ir prausiamasis decilgliukozidas ir kokamidopropilo betainas. Visos šios sudedamosios dalys yra švelnios ir nedirginančios. Muilas su deguto priedu yra tikras išsigelbėjimas žmonėms, kenčiantiems nuo atopinio dermatito ir seborėjinio dermatito bei psoriazės. „Cztery Szpaki“ deguto muilas švelniai prižiūri jautrią ir į alergines reakcijas linkusią odą. Palaiko išsausėjusią ir spuoguotą odą. Labai dažnai gali susidoroti su tokiais negalavimais, su kuriais negalėjo susidoroti kitos kosmetikos priemonės ir net kai kurie vaistai. Jei jaučiate, kad jums reikia kosmetinio stebuklo, išbandykite mūsų preparatą. Labai tikėtina, kad jis pakeis jūsų gyvenimą į gerąją pusę.

Esame įsitikinę, kad šie du skysti muilai yra puikios pagrindinės priemonės kasdieniam odos valymui ir priežiūrai. Mes jais džiaugiamės ir didžiuojamės. Žinome, kad jie ne vienam padėjo kritinėse situacijose, kai buvo daug bejėgiškumo ir ašarų, nes kitos priemonės nepasiteisino, o oda buvo prastos būklės. Taigi jūs jau turite puikų muilą ir dušo želė viename (degutas taip pat dažnai naudojamas kaip plaukų šampūnas). Praturtinkite savo vonios kambarį ar kosmetinę kita reikalinga kosmetika (pvz., veido kremu, losjonu ar kūno sviestu bei natūralių UV filtrų pagrindu pagamintu kremu nuo saulės, nes vasara jau čia pat) ir mėgaukitės geresne savijauta. Laikome kumščius, kad būtų vaisingos ir trumpos kitų hipoalerginių preparatų paieškos. Tegul jėga būna su Jumis ir Jūsų oda. Būkite sveiki, būkite sveikos.